Што ни се случува?

Todorovski, Dusan and Popeska, Biljana (2009) Што ни се случува? Физичка култура, 37 (1). pp. 34-36. ISSN 0350-3836

[img]
Preview
Text
23sto ni se slucuva(2009).pdf

Download (7Mb) | Preview
Official URL: http://www.fsprm.mk/

Abstract

Во трудот се говори за децата и нивниот свет, но од аспект на она што значи поинакви, дури и непосакувани форми на однесување,многу поразлични од оние досега препознатливи и со еволуција определени.Исто така се говори и за последичните аспекти од агрсивните делувања на економските законитости:профит и само профит, како и човековата неупатеност и неодговорен однос кон својата иднина - детето.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Biljana Popeska
Date Deposited: 24 Jun 2013 11:21
Last Modified: 24 Jun 2013 11:21
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/6662

Actions (login required)

View Item View Item