За оралното здравје и стоматолошките услуги

Kovacevska, Ivona (2011) За оралното здравје и стоматолошките услуги. In: Sojuz na zenite penzionerki i organizacijata SOS, Skopje.

[img]
Preview
Text
__fileserver_userfiles$_ivona.kovacevska_Documents_FRV_сојуз 03.pdf

Download (8Mb) | Preview

Abstract

Во предавањето ќе стане збор за заболувањата на забите, нивниот потпорен апарат како и промените во оралната средина кои доведуваат до екстракција. Истотака предмет е и тераписките модалитети во стоматологијата и поедините дисциплини кои овозможуваат рехабилитација на забнопотпорниот орган а со тоа и функционално и естетско интегрирање во оралната средина.

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Ivona Kovacevska
Date Deposited: 09 Apr 2013 09:15
Last Modified: 09 Apr 2013 09:15
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/6104

Actions (login required)

View Item View Item