Астибо џез фестивал 2012, Штип

Kitanovski, Antonijo (2012) Астибо џез фестивал 2012, Штип. Радио Слободна Европа.

Full text not available from this repository.
Official URL: http://www.makdenes.org/content/article/24590509.h...

Abstract

24-28.05 2012. Астибо џез фестивал, Дом на култура „Ацо Шопов“ -Штип....Кон ова само уште информацијата дека со нагласен интерес се очекуваат и планираните пополноќни џем-сејшн свирки на сцената во Дом на млади, а за ваквите искуства кои по практика се извонредно корисни за студентите на џез оделот, професорот и уметнички директор на „Астибо џез фестивал“ - Китановски забележува дека се клучни за развојот на секој инструменталист. „Има луѓе што го промениле својот стил затоа што слушнале некого во живо.“

Item Type: Article
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Antonijo Kitanovski
Date Deposited: 18 Mar 2013 10:10
Last Modified: 18 Mar 2013 10:10
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5666

Actions (login required)

View Item View Item