Од идеја до реализација ККК „Полин“ - полифункционална содржина на туризмот во општина Дојран

Dimitrov, Nikola (2012) Од идеја до реализација ККК „Полин“ - полифункционална содржина на туризмот во општина Дојран. Зборник со трудови, Дојран.

[img] Text
Димитров В. Никола, Од идеја до реализација ККК „ПОЛИН“ - ... Дојран 2012.doc

Download (1460Kb)

Abstract

За унапредување на туризмот во Општина Дојран важни се сите иницијативни кои позитнивно влијаат на развојот. Во рамките на дозволениот простор ќе презентираме една идеја за која цениме дека има услови за брза реализација, а тоа е формирање на кајакарско кану клуб „Полин“ како полифункционална содржина која позитивно ќе влијаае врз развојот на туризмот во Општина Дојран. Клучни зборови: Кајакарство, кану, клуб, веслање, сурфање, натпревари, бијатлон, туризам, Општина Дојран.

Item Type: Book
Subjects: Social Sciences > Social and economic geography
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Nikola Dimitrov
Date Deposited: 12 Feb 2013 13:13
Last Modified: 12 Feb 2013 13:13
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/5358

Actions (login required)

View Item View Item