Печатарството и издаваштвото во Битола

Dimitrov, Nikola (2012) Печатарството и издаваштвото во Битола. -.

[img]
Preview
Text
pecatarstvoto_nikola.dimitrov.pdf

Download (2684Kb) | Preview

Abstract

Со официјализирањето на правото и работните организации да основаат свои библиотеки за брзо време во голем број производни и непроизводни претпријатија се основаа библиотеки. Се изготвуваат програми за набавка на книги при што се одделуваат средства од синдикатот или на други начини за купување на не така малиот книжен фонд, стручна литераура, списанија и слично. Во голрм број организации библиотеките располагаат со сопствен корисен простор. Книгите се еввидентираат со картотека и картончиња за секој корисник

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Other social sciences
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Nikola Dimitrov
Date Deposited: 29 Jan 2013 09:06
Last Modified: 11 Jun 2013 09:18
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4846

Actions (login required)

View Item View Item