Комуниколошки аспекти на работата во државните институции на Република Македонија

Todorovski, Orce (2012) Комуниколошки аспекти на работата во државните институции на Република Македонија. Masters thesis, Goce Delcev University, Stip.

[img]
Preview
Text
todorovski orce magisterska.pdf

Download (1597Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
PRILOZI.pdf

Download (1267Kb) | Preview

Abstract

Самиот термин организација сам по себе подразбира систематизација на самата организација којашто се состои од формалното подредување на нештата, а секако и на суштинското. Секој член на организацијата раководејќи се од нејзините принципи треба да го сосредоточи своето однесување во насока на остварување на целите. Така, правилниот начин на размена на информации и правилното остварување на комуницирањето се водечки елементи во функционирањето на една институција која, пак, од своја страна, работи како сервис на граѓаните.

Item Type: Thesis (Masters)
Subjects: Social Sciences > Law
Divisions: Faculty of Law
Depositing User: Sladzana Mitrovska
Date Deposited: 27 Dec 2012 15:06
Last Modified: 27 Dec 2012 15:06
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4615

Actions (login required)

View Item View Item