Естетиката на комуникацијата и литературата за деца

Dimova, Violeta (2012) Естетиката на комуникацијата и литературата за деца. Other. Македонска реч, Скопје.

[img]
Preview
Text
__ugd.edu.mk_private_UserFiles_violeta.dimova_Desktop_Estetika na komunikacijata_korigirano, komen..pdf

Download (526Kb) | Preview

Abstract

Оваа монографија всушност претставува научен труд, кој се занимава со проучување на современите начини за толкување на литературата за деца. Во неа се содржани одговорите за тоа што е потребно едно литературно дело „да му се случи“ на читателот.

Item Type: Monograph (Other)
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Violeta Dimova
Date Deposited: 25 Dec 2012 14:22
Last Modified: 25 Dec 2012 14:22
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/4446

Actions (login required)

View Item View Item