Најдобри достапни технологии

Dimeski, Dimko (2012) Најдобри достапни технологии. In: Project 158989 - TEMPUS -1-2009-BE-TEMPUS-JPHES. (Unpublished)

[img]
Preview
Text
Најдобри достапни техники(BAT).pdf

Download (781Kb) | Preview

Abstract

Некои третмани на отпад и инсталации се повеќенаменски. Главни причини за третман на отпадот се: намалување на хазардноста на отпадот, одделување на отпадот на неговите индивидуални компоненти, со тоа што некои, или сите компоненти ќе можат повторно да се вратат во некој процес/третман, намалување на количината на отпад која треба да се одложи, трансформирање на отпадот во корисен материјал

Item Type: Conference or Workshop Item (Speech)
Subjects: Engineering and Technology > Environmental engineering
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Dimko Dimeski
Date Deposited: 17 Dec 2012 13:24
Last Modified: 17 Dec 2012 13:24
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3726

Actions (login required)

View Item View Item