Македонско-германски речник

Ivanovska, Biljana and Belcev, Tole (2012) Македонско-германски речник. UGD Stip 2012. ISBN 978-608-4504-72-6

[img]
Preview
Text
R.pdf

Download (202Kb) | Preview
Official URL: http://e-lib.ugd.edu.mk/ugd/index.php?id=137

Abstract

Македонско-Германски речник и Германски-Македонско речник од Билјана Ивановска, Толе Белчев ISBN: 978-608-4504-72-6 број на страни: 365 издадена: 2012 јазик: македонски краток опис: МАКЕДОНСКО-ГЕРМАНСКИОТ речник е работен според принципите и правилата за стандарден двојазичен речник и е поделен во два дела: германско-македонски и македонско-германски дел, а лексичките единици се вообликувани сообразно со меѓународниот лексикографски стандард. линк за споделување: http://e-lib.ugd.edu.mk/ugd/index.php?id=137

Item Type: Book
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Biljana Ivanovska
Date Deposited: 17 Dec 2012 07:30
Last Modified: 04 Aug 2015 11:02
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3680

Actions (login required)

View Item View Item