Лидерството и христијанските поуки во него

Miceski, Trajko (2005) Лидерството и христијанските поуки во него. Списание за културизација Абажуар (2-3). pp. 54-55.

[img]
Preview
Text
abazur.pdf

Download (1244Kb) | Preview

Abstract

Во контекст на Велигденските празници Ви презентирам дел од моиуте истражувања за градењето вредносен систем наменаџерите - лидери со вистински вредности, во кои се вбројуваат и оние на христијанското учење. Во него централно место и припаѓа на љубовта онаква каква што Христос, создателот на Христијанството ја пропагирал: чин на давање како семе кое не може да го уништат ни невремето, ни војните, ни омразата или злото на поединците.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Social Sciences > Other social sciences
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Trajko Miceski
Date Deposited: 13 Dec 2012 13:43
Last Modified: 11 Jun 2013 10:16
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3540

Actions (login required)

View Item View Item