Менаџмент со квалитет на производството на цигари

Miceski, Trajko (1999) Менаџмент со квалитет на производството на цигари. In: Со квалитет во 21 Век. Народна универзитетска библиотека "Св.Климент Охридски ", Охрид, pp. 261-267.

[img]
Preview
Text
kvalitet_vo21vekT.miceski.pdf

Download (860Kb) | Preview

Abstract

Менаџментот со квалитетот во производствоти на цигари, пред се е континуиран процес на размислување на унапредување на производството и задоволување на барањето на пушачите. Цигарите мораат да им се допаѓаат на пушачите, како по вкус така и по изглед. Тоа значи. тие мораат да ги исполнуваат барањата на пушачите како што се: квалитетот на додатните ароматични состојки, квалитетот на изработката, квалитетот на филтерот и хартијата за цигари, квалитетот на материјалот за пакување, дизајнот, функционалноста на пакувањето, марката и сл.

Item Type: Book Section
Uncontrolled Keywords: квалитет, производство, цигари, стандарди
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Trajko Miceski
Date Deposited: 11 Dec 2012 13:59
Last Modified: 19 Jun 2013 08:10
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/3373

Actions (login required)

View Item View Item