Доживотно учење

Srebrenkoska, Vineta (2010) Доживотно учење. In: Dissemination confference, 22 March 2010, Skopje, R.Macedonia.

[img]
Preview
Text
Доживотно учење во областа на одржливите технологии.pdf

Download (4Mb) | Preview

Abstract

Во рамките на ова предавање презантирани се следните наслови: -што е доживотно учење -зошто да се учи во текот на целиот живот -нови педагошки пристапи -финансирање на доживотното учење -градење на систем за доживотно учење -стратегија за имплементација на доживотно учење

Item Type: Conference or Workshop Item (Speech)
Subjects: Engineering and Technology > Environmental engineering
Engineering and Technology > Materials engineering
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Vineta Srebrenkoska
Date Deposited: 02 Dec 2012 10:42
Last Modified: 07 Aug 2015 11:30
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/2756

Actions (login required)

View Item View Item