Линија за монтажа на облека за производство на група модели

Golomeova, Saska and Demboski, Goran (2009) Линија за монтажа на облека за производство на група модели. In: VIII Конгрес по чиста и применета хемија на студентите од Македонија (со меѓународно учество).

[img]
Preview
Text
Линија за монтажа на облека за производство на група модели.pdf

Download (4Mb) | Preview

Abstract

Карактеристика на производството на облека и другите модни индустрии е честата промена на материјали и стилови. Одговорот на се поголемите барања за производство на мали налози во различни модели, бара поголема флексибилност од конфекциските компании.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Engineering and Technology > Other engineering and technologies
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Saska Golomeova
Date Deposited: 07 Dec 2012 13:06
Last Modified: 07 Dec 2012 13:06
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/2713

Actions (login required)

View Item View Item