Повеќе пластика – поголеми долгови

Temelkov, Zoran (2009) Повеќе пластика – поголеми долгови. Бизнис - дневен економски весник. p. 5.

[img]
Preview
Image
Poveke plastika.TIF

Download (1430Kb) | Preview

Abstract

Многумина, поради неинформираност или беспарица, вадат кредитни картички од повеќе банки и го користат максималниот износ. пвпј проблем го решаваат со фиктивно намирување на месечните обврски - уплаќаат на една сметка, а потоа ги повлекуваат парите и ги шетаат од банка во банка, со што уште повеќе ја влошуваат сопствената состојба.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Zoran Temelkov
Date Deposited: 24 Jun 2014 10:49
Last Modified: 24 Jun 2014 10:49
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/2394

Actions (login required)

View Item View Item