Црната боја легитимација на богатството

Temelkov, Zoran (2010) Црната боја легитимација на богатството. Бизнис - дневен економски весник (488). pp. 4-5.

[img]
Preview
Image
Crnata boja legitimacija na bogatstvoto.TIF

Download (1600Kb) | Preview

Abstract

За црната кредитна картичка, корисникот треба да добие посебна покана од банката. Интересен е фактот - условите што треба да бидат исполнети за добивање на оваа картичка никаде не се официјално објавени, и поголем дел од критериумите се до одреден степен само шпекулација.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Zoran Temelkov
Date Deposited: 24 Jun 2014 10:49
Last Modified: 24 Jun 2014 10:49
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/2392

Actions (login required)

View Item View Item