Каде исчезнува македонскиот дар?

Temelkov, Zoran (2012) Каде исчезнува македонскиот дар? Бизнис - дневен економски весник (901). pp. 2-3.

[img]
Preview
Image
Kade isceznuva.TIF

Download (1326Kb) | Preview
[img] Text
Zaboravanjeto na makedonskiot denar.doc

Download (29Kb)

Abstract

Кога станува збор за орочување на слободните средства, тогаш штедачите трчаат по денарски штедни влогови, заради драстично повисоките каматни стапки, а ова е единствената причина кога македонските граѓани ја преферираат домашната валута.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Zoran Temelkov
Date Deposited: 24 Jun 2014 10:48
Last Modified: 25 Sep 2014 08:53
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/2375

Actions (login required)

View Item View Item