Заболување на венскиот систем

Kamcev, Nikola (2011) Заболување на венскиот систем. Фармацевтски информатор. ISSN 1409-8784

[img]
Preview
Text
Фармацевтски информатор.pdf

Download (9Mb) | Preview

Abstract

Заболувањата на вените на долните екстремитети и карлицата спаѓаат во групата на најмасовните патолошки состојби на современиот човек, најчести во средна возраст.

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Nikola Kamcev
Date Deposited: 16 Jan 2020 10:55
Last Modified: 16 Jan 2020 10:55
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/23347

Actions (login required)

View Item View Item