Makedonština

Stanojoski, Igor (2019) Makedonština. Jazykový koutek, Praha. ISBN 978-80-906438-5-7

[img]
Preview
Text
praha lux.pdf

Download (4Mb) | Preview

Abstract

Makedonština претставува учебник по македонски јазик за Чеси. Учебникот, пред сѐ, им е наменет на чешките студенти што го изучуваат македонскиот јазик. Материјалот е поделен во 28 наставни целини, од кои секоја се состои од текст во дијалошка форма, тематски речник, граматика и лексички и граматички вежби. Текстовите се меѓусебно поврзани и имаат оригинална содржина.

Item Type: Book
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Igor Stanojoski
Date Deposited: 14 Nov 2019 12:01
Last Modified: 14 Nov 2019 12:01
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22855

Actions (login required)

View Item View Item