Самостојна изложба на слики под наслов: „Бакнати порти“

Mitreva, Elizabeta (2019) Самостојна изложба на слики под наслов: „Бакнати порти“. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
Katalog.indd.pdf

Download (8Mb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
Покана - Елизабета Митрева.pdf

Download (3249Kb) | Preview
Official URL: https://televizijastar.com/2019/10/16/%d0%b8%d0%b7...

Abstract

На ден 16.10.2019 (среда) со почеток во 12 часот во Ументничка галерија - Безистен, Штип, авторот Елизабета Митрева од Скопје ја промовира својата самостојна изложба на слики под наслов: „Бакнати порти“ . Изложбата е реализирана со поддршка на Министерството за култура на Република Македонија и Завод и Музеј на град Штип - уметничката галерија Безистен. Проектот е од областа на визуелни уметности, архитектура и дизајн и е избран од Годишните конкурси за финасирање на проекти од национален интерес во културата за 2019 год. со Решение на министерот за култура УП1 20-952/2018 од 08.03.2019.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Tourism and Business Logistics
Depositing User: Elizabeta Mitreva
Date Deposited: 24 Oct 2019 11:45
Last Modified: 24 Oct 2019 11:45
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22734

Actions (login required)

View Item View Item