Раскажи ја својата приказна, Младинскиот работник како бренд

Jakimovska, Svetlana (2019) Раскажи ја својата приказна, Младинскиот работник како бренд. [Project]

[img]
Preview
Text
proekt.pdf

Download (422Kb) | Preview

Abstract

Проектот Раскажи ја својата приказна, Младинскиот работник како бренд е проект во рамките на Еразмус + програмата на Европската Унија, насочен кон стручно усовршување на младинските работници, со тоа што им овозможува да се стекнат со нови вештини и стручни сознанија. Проектот опфаќа и меѓународни активности како обуки, семинари, работни посети. Проектот исто така цели и кон зајакнување на квалитетот и улогата на работата со млади лица во Европа преку подобрување на клучните вештини и компетенции, можноста за вработување на младите, промоција на активното учество на младите во општеството, нивна општествена инклузија и добросостојба, како и зајакнување на младинската работа на локално, национално и меѓународно рамниште.

Item Type: Project
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Svetlana Jakimovska
Date Deposited: 08 Oct 2019 07:29
Last Modified: 08 Oct 2019 07:29
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22637

Actions (login required)

View Item View Item