Дополнителната настава - подготовка за поуспешно студирање

Daskalovska, Nina and Kuzmanovska, Dragana and Dimova, Violeta (2019) Дополнителната настава - подготовка за поуспешно студирање. Goce Delcev University, Stip, Republic of North Macedonia. ISBN 978-608-244-644-8

[img]
Preview
Text
Книга ДОПОЛНИТЕЛНАТА НАСТАВА.pdf

Download (271Kb) | Preview

Abstract

Оваа книга произлезе од истражувањата кои беа реализирани во рамките на проектот „Дополнителната настава во функција на подобрување на знаењата на студентите на Филолошкиот факултет“ на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, Република Северна Македонија, кој беше финансиран од средствата од Фондот за научноистражувачка работа при Универзитетот.

Item Type: Book
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Nina Daskalovska
Date Deposited: 17 Sep 2019 08:48
Last Modified: 17 Sep 2019 08:48
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22497

Actions (login required)

View Item View Item