Лидери на новото време

Taneski, Nenad (2018) Лидери на новото време. Штит - Магазин на Министерство за одбрана на Република Македонија (107). pp. 24-25. ISSN 1587-6710

[img]
Preview
Text
Н Т 3.pdf

Download (227Kb) | Preview
Official URL: http://morm.gov.mk/wp-content/uploads/2018/10/107-...

Abstract

Како круна на школувањето на Воената академија, питомците од четврта година на додипломски студии го посетуваа Лидерскиот курс за командири на водови – „ККВ 2018“. Целта на овој курс е кандидатите за офицери да се оспособат за извршување на почетните командирски должности и задачи во единиците на АРМ и за успешно командување, контрола и употреба на своите единици во мир или во војна.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Political Science
Divisions: Military Academy
Depositing User: Nenad Taneski
Date Deposited: 24 Jul 2019 08:59
Last Modified: 24 Jul 2019 08:59
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/22124

Actions (login required)

View Item View Item