Списанијата за деца-медиум во воспитно-образовниот процес

Mirascieva, Snezana (2018) Списанијата за деца-медиум во воспитно-образовниот процес. In: Употребната вредност на литературата за деца во списанијата: Росица, Другарче, Развигор, Наш свет во воспитно-образовниот процес, 16 noemvri 2018, NUCK "Anton Panov" Strumica. (Submitted)

[img]
Preview
Text
Списанијата за деца медиум во воспитно образовниот процес.pdf

Download (2472Kb) | Preview

Abstract

советување на тема Употребната вредност на литературата за деца во списанијата: Росица, Другарче, Развигор, Наш свет во воспитно-образовниот процес, Универзитет „Гоце Делчев“, Факултет за образовни науки во Штип, „Просветно дело“, Скопје, Струмица 16 ноември 2018, наменето за директорите и воспитно-образовниот кадар во предучилишните установи и основните училишта.

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Snezana Mirascieva
Date Deposited: 06 Feb 2019 08:07
Last Modified: 06 Feb 2019 08:07
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21495

Actions (login required)

View Item View Item