Организатор, селектор, промотор и учесник на настанот „Сеќавање на Стела Слејанска“ 2018 година. Видео концерт

Stojanoski, Hristo (2018) Организатор, селектор, промотор и учесник на настанот „Сеќавање на Стела Слејанска“ 2018 година. Видео концерт. [Performance]

[img] Text
index.html

Download (2049Kb)

Abstract

Настан кој е посветен на еден од најистакнатите пијанисти и професори, воедно еден од основачите на УГД. Настан кој се одржува шеста година традиционално во чест на денот на раѓањето на Стела. Овие нстани ги подржува Министерство за култура на Р. Македонија, Универзитетска библиотека „Гоце Делчев - Штип“, НАМПРЕС, Фондација Никола Кљусев и УГД - Штип. Во рамките на овој настан беше прикажан видео концерт со дела изведени од Стела Слејанска - Стојаноска на фестивалот „Охридско лето“.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Hristo Stojanoski
Date Deposited: 31 Jan 2019 18:25
Last Modified: 31 Jan 2019 18:25
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21371

Actions (login required)

View Item View Item