Концерт на традиционална музика во Демир Капија

Goranco, Angelov (2018) Концерт на традиционална музика во Демир Капија. [Video]

[img]
Preview
Image
27535970_10212760291661335_1620076066_o.jpg

Download (292Kb) | Preview
Official URL: https://www.youtube.com/watch?v=M9mmtmEFjUg&featur...

Abstract

На концертот учествуваат студентите на катедрата за Етнокореологија и студенти од Џез одделот во класата на проф. м-р Горанчо Ангелов Концертот се одржа во музеј-галерија во Демир Капија на 7 февруари 2018 година.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Goranco Angelov
Date Deposited: 04 Feb 2019 08:49
Last Modified: 04 Feb 2019 08:49
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21269

Actions (login required)

View Item View Item