Фрагментирана перцепција, Портал

Miloseski, Slobodan (2018) Фрагментирана перцепција, Портал. In: Осми Фестивал на франкофонија „Солеј“, 03-08 June 2018, Sozopol, Bulgaria. (Unpublished)

[img]
Preview
Text
Plakat.pdf

Download (429Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Postavka.pdf

Download (190Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Porlal.pdf

Download (1796Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Fragmentirana percepcija.pdf

Download (2350Kb) | Preview
Official URL: https://sozopol.bg/index.php?option=com_content&vi...

Abstract

Културно-информативниот Центар на Р.Македонија во Софија четврта година по ред е партнер и редовен гостин на Фестивалот на Франкофонијата „Солеј“ во Созопол. Во 2018 година центарот го презентираше проектот „Поврзување” , кој беше составен од изложба на сликарство, графика, скулптура, плакат и проекција на филмовите „Златна петорка“ и „Пикасо“. На 7 јуни 2018, во 18:30 часот, во „Центарот за уметности, локални занаети и традиции“, сместен во стариот дел на Созопол, беше отворена групната изложба на авторите кои се од Република Македонија, но живеат, работат или студираат во Бугарија: Маријана Иванова, Марјан Ѕин, Перица Георгиев, Зоран Мише, Иво Пецов, Слободан Милошески, Горан Тричковски и Павел Целкоски. Во рамките на оваа изложба учествував со две мои скулпторски дела: „Фрагментирана перцепција“ со димензии 22x13,5x4cm и „Портал“ со димензии 24x13x7cm.

Item Type: Conference or Workshop Item (Other)
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Slobodan Miloseski
Date Deposited: 23 Jan 2019 08:53
Last Modified: 23 Jan 2019 08:53
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21206

Actions (login required)

View Item View Item