Спектрални места - 17 Зимски салон

Miloseski, Slobodan (2018) Спектрални места - 17 Зимски салон. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
17 Zimski salon - katalog.pdf

Download (8Mb) | Preview
[img]
Preview
Text
Sredishte na fluidniot plamen na plodnosta.pdf

Download (2054Kb) | Preview

Abstract

Интернационална групна изложба во реализација на ДЛУМ, на која освен од Македонија се претставуваат уметници од:Србија, Германија, Хрватска и Унгарија. Во рамките на оваа изложба зедов учество со моето дело наловено „Средиште на флуидниот пламен на плодноста“, скулптура изработена во комбинирна техника со димензии 257x182x137cm.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Slobodan Miloseski
Date Deposited: 23 Jan 2019 08:45
Last Modified: 23 Jan 2019 08:45
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21193

Actions (login required)

View Item View Item