Музичка терапија - Студија на случај со почетник по пијано на 9-годишна возраст

Skarik, Milica and Efremova, Elena (2018) Музичка терапија - Студија на случај со почетник по пијано на 9-годишна возраст. In: ЕПТА Семинар по пијано на тема „Музичка терапија - Студија на случај со почетник по пијано на 9-годишна возраст“, 24 Nov 2018, Skopje, Macedonia.

[img]
Preview
Text
Музичка пијано терапија Студија на случај со почетник на 9 годишна возраст.pdf

Download (837Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
EPTA.pdf

Download (49Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
EPTA program.pdf

Download (62Kb) | Preview

Abstract

Проф. д-р Милица Шкариќ и Елена Ефремова, наставник по пијано во ОМУ „Сергеј Михајлов“ во Штип одржаа музичка работилница (семинар) како предавачи на 11. Фестивал на Педагозите по пијано на Македонија - ЕПТА на Факултетот за музичка уметност во Скопје. Шкариќ и Ефремова се претставија со труд на кој изложија едногодишно истражување со наслов „Музичка терапија: Студија на случај со почетник по пијано на 9-годишна возраст“. Тие изложија вежби за подобрување на прстната моторика кај 9-годишен почетник по пијано и резултати од нивното практикување после една година. Предавањето забележа посебен интерес кај присутната публика.

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Milica Skarik
Date Deposited: 21 Dec 2018 08:59
Last Modified: 21 Dec 2018 08:59
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/21011

Actions (login required)

View Item View Item