Практикум по оперативни системи

Stojanovic, Igor and Kocaleva, Mirjana and Dimov, Gorgi (2018) Практикум по оперативни системи. ISBN 978-608-244-553-3.

Full text not available from this repository.
Official URL: http://e-lib.ugd.edu.mk/753

Abstract

Со помош на софтвер, компјутерот има можност да извршува одредени акции, како на пример прибирање и обработка на податоци, пребарување по интернет, обработка на слика, звук итн...

Item Type: Teaching Resource
Subjects: Natural sciences > Computer and information sciences
Divisions: Faculty of Computer Science
Depositing User: Mirjana Kocaleva
Date Deposited: 26 Nov 2018 14:12
Last Modified: 26 Nov 2018 14:12
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/20852

Actions (login required)

View Item View Item