Исхрана и третман на трудница

Panova, Gordana and Sumanov, Gorgi and Simonovska, Ljiljana and Gazepov, Strahil (2018) Исхрана и третман на трудница. Knowledge - International Journal, Scientific Papers. ISSN 2545-4439

[img]
Preview
Text
ИСХРАНА И ТРЕТМАН НА ТРУДНИЦА.pdf

Download (941Kb) | Preview

Abstract

Мајчинството е сон на секоја жена, а раѓањето последниот чекор до најсреќниот момент и првата средба со кревкото новороденче. Бременост (латински: graviditas) — развивање на еден или повеќе плодови во матката на жената, познати како фетус или ембрион.

Item Type: Article
Subjects: Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Strahil Gazepov
Date Deposited: 19 Oct 2018 13:19
Last Modified: 19 Oct 2018 13:19
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/20639

Actions (login required)

View Item View Item