Гостување на д-р Невенка Дуковска во емисија за културата „Вековни ноти“ на Тв Ирис - Штип

Trajkova, Nevenka (2018) Гостување на д-р Невенка Дуковска во емисија за културата „Вековни ноти“ на Тв Ирис - Штип. [Video]

Full text not available from this repository. (Request a copy)
Official URL: https://www.youtube.com/watch?v=-4huxQJmfWE

Abstract

Д-р Невенка Дуковска во емисија „Вековни ноти“ говори за афирмација на современата македонска музика на сцените низ Европа и Африка, културните разлики кај народите во овие простори, како и за својот професионален развој и за патот до успехот.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Nevenka Dukovska
Date Deposited: 28 Feb 2018 10:54
Last Modified: 28 Feb 2018 10:54
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19678

Actions (login required)

View Item View Item