Kонцерт за виолина и пијано во рамките на „Берово-град на културата 2017"

Dzorleva, Tatjana and Ilieva, Marija (2017) Kонцерт за виолина и пијано во рамките на „Берово-град на културата 2017". [Performance] (Unpublished)

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
20992873_10212192147176598_7148367799393130642_n.pdf

Download (41Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
27994091_10208785706359780_608864263_n.pdf

Download (104Kb) | Preview
Official URL: http://www.berovo.gov.mk/index.php?option=com_cont...

Abstract

Денот на Берово се одбележа со концерт на класична музика на дуото Татјана Џорлева – пијано и Марија Илиева – виолина, кој беше дел од проектот на општината “Берово – град на културата 2017“. На концертот беа изведени дела од Сарасате, Пјацола, Вилијамс, Крајслер и Шуплевски.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Tatjana Dzorleva
Date Deposited: 13 Feb 2018 13:09
Last Modified: 13 Feb 2018 13:09
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19488

Actions (login required)

View Item View Item