Пијано рецитал Ангеле Михајловски (Парачин, Р. Србија)

Mihajlovski, Angele (2017) Пијано рецитал Ангеле Михајловски (Парачин, Р. Србија). [Performance] (Unpublished)

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
ппакат концерт парачин.pdf

Download (117Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
123_o (2).pdf

Download (155Kb) | Preview
Official URL: https://www.youtube.com/watch?v=Ag5uL0ykVFI

Abstract

Пијано рецитал на проф. Ангеле Михајловски во концертната сала на Музичкото училиште „Миленко Живковиќ“ во Парачин, во рамките на одбележувањето на прославата за денот на градот. Концертот се одржа на 22.09.2017 година со почеток од 19:00 часот, а на програмата беа композиции од композиторите Хенри Дитие, Гоце Коларовски, Сергеј Прокофјев...

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Angele Mihajlovski
Date Deposited: 12 Feb 2018 13:04
Last Modified: 12 Feb 2018 13:04
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19432

Actions (login required)

View Item View Item