Организација и менаџмент на Фестивалот МОДОАРС 2017

Emilija, Potevska Popivoda (2017) Организација и менаџмент на Фестивалот МОДОАРС 2017. [Performance] (Unpublished)

[img]
Preview
Text
Десар - плакат.pdf

Download (584Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
milica dobaj plakat.pdf

Download (62Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
maria kek poster.pdf

Download (83Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
studenti plakat.pdf

Download (54Kb) | Preview
Official URL: http://tv21.tv/mk/?p=132250

Abstract

Во десеттото јубилејно издание на Фестивалот за современа музика Модоарс, концерти одржаа голем број светски познати музички имиња, меѓу кои: Асами Сате - пијано (Јапонија), Милица Добај - сопран (Црна Гора), Десар Сулејмани - пијано (Албанија/Германија), Мариа Кек - глас и фламенко танц (Унгарија), Томаж Пачник - пијано (словенија), Бојан Петков - гитара и Ема Попивода - пијано. Во рамките на Фестивалот Модоарс 2017 во циклусот „Подиум за млади“ концерт одржаа и студентите од катедрата по пијано на Музичката академија при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. Организатори и уметнички селектори на Фестивалот се Емилија Потевска Попивода, Асами Сате и Давор Попивода. Фестивалот е во програмата за проекти од национален интерес на Министерството за култура на Р. Македонија

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Emilija Potevska
Date Deposited: 05 Feb 2018 12:49
Last Modified: 05 Feb 2018 12:49
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19324

Actions (login required)

View Item View Item