Изложба на дела од 24 Интернационална кичевска ликовна колонија

Miloseski, Slobodan (2017) Изложба на дела од 24 Интернационална кичевска ликовна колонија. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
kolonija 17 naslovna.pdf

Download (4Mb) | Preview
[img]
Preview
Text
kolonija 17 ucesnici.pdf

Download (1838Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
kolonija 17 delo.pdf

Download (1474Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
kolonija 17 izdavac.pdf

Download (1222Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
kolonija17 pokana.pdf

Download (124Kb) | Preview

Abstract

Во Културно-информативниот центар - Скопје се одржа изложба на делата од 24-та Интернационалната кичевска ликовна колонија. На изложбата беа претставени 40 дела изработени од еминентни светски уметници, учесници на колонијата. На изложбата беше поставена фотографија од моето дело „Соединување на духот и материјата“, скулптура од метал со димензии: 300x160x30cm. Ова дело го изработив за време на престојот на оваа ликовна колонија.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Slobodan Miloseski
Date Deposited: 30 Jan 2018 09:37
Last Modified: 30 Jan 2018 09:37
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/19186

Actions (login required)

View Item View Item