Концерт на камерно дуо „Македониум“ - Москва, Русија

Krstev, Vladimir and Lazarevski, Vladimir (2016) Концерт на камерно дуо „Македониум“ - Москва, Русија. [Performance] (In Press)

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
moskva.pdf

Download (152Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
moskva2.pdf

Download (148Kb) | Preview

Abstract

На 29 август, по покана на Московскиот општествен фонд за култура и Музичката Конзерваторија „П.И.Чајковски“ Јас, Владимир Лазаревски, како дел од камерното музичко дуо „Македониум “ Лазаревски - Крстев настапи на 10 – от меѓународен музички фестивалот „Собираем друзеј“. Концертот се одржа во камерна сала на Конззерваториумот Чајковски. На овој концерт, се преставија со композиции од Бах, Телеман, Кванц.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Vladimir Krstev
Date Deposited: 19 Dec 2017 13:36
Last Modified: 19 Dec 2017 13:36
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/18766

Actions (login required)

View Item View Item