Документарен филм посветен на „Светлана Антоновска – македонската челична дама“

Stojanoski, Hristo (2017) Документарен филм посветен на „Светлана Антоновска – македонската челична дама“. [Video]

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
svetlana pic.pdf

Download (806Kb) | Preview
Official URL: https://vimeo.com/238177867

Abstract

Овој документарен филм беше направен во чест на Светлана Антоновска, политичар, општественик, втемелувач на современата статистика во Р. Македонија и воедно прв директор на заводот на статистика по осамостојувањето на Македонија. Овој документарен филм беше прикажан на промоција на монографијата посветена на Светлана Антоновска во салонот 19,19 на 6.10.2017 година

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Hristo Stojanoski
Date Deposited: 06 Dec 2017 19:04
Last Modified: 11 Dec 2017 08:42
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/18672

Actions (login required)

View Item View Item