Работилница за студенти: Игли, конци и видови сутури

Dimova, Cena (2017) Работилница за студенти: Игли, конци и видови сутури. In: 24ти Меѓународен научен студентски конгрес , 19-21 May 2017, Ohrid, Macedonia.

[img]
Preview
Text
програма-конгресС.pdf - Published Version

Download (1692Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Presentation2.pdf - Supplemental Material

Download (922Kb) | Preview

Abstract

Презентирани се видови хируршки игли - според нивна намена, видови хируршки конци - според структурата и материјалот, како и сите видови јазли и јазлење кои се применуваат при шиење на оперативни рани во оралната празнина.

Item Type: Conference or Workshop Item (Lecture)
Subjects: Medical and Health Sciences > Basic medicine
Medical and Health Sciences > Clinical medicine
Medical and Health Sciences > Health sciences
Medical and Health Sciences > Other medical sciences
Divisions: Faculty of Medical Science
Depositing User: Cena Dimova
Date Deposited: 01 Nov 2017 13:33
Last Modified: 01 Nov 2017 13:33
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/18370

Actions (login required)

View Item View Item