Основите на деловното комуницирање

Sofijanova, Elenica (2017) Основите на деловното комуницирање. "Goce Delcev" University - Stip, Macedonia. ISBN 978-608-244-416-1

Full text not available from this repository.
Official URL: http://e-lib.ugd.edu.mk/631

Abstract

Комуникацијата е сложен процес во кој се пренесуваат различни идеи преку соодветни техники и стратегии на делување.

Item Type: Book
Subjects: Social Sciences > Economics and business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Elenica Sofijanova
Date Deposited: 05 Oct 2017 08:52
Last Modified: 06 Oct 2017 05:37
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/18236

Actions (login required)

View Item View Item