Европа како можно светско војувалиште

Racaj, Muhamet and Janev, Sasho (2017) Европа како можно светско војувалиште. Штит - Магазин на Министерство за одбрана на Република Македонија (90). pp. 20-23. ISSN 1587-6710

[img]
Preview
Text
90-Shtit_ok.pdf

Download (1111Kb) | Preview

Abstract

Војувалиштето може да се дефинира како простор или зона каде се одвиваат важни воени настани или копнена, поморска и воздушна зона во која се изведуваат воени операции област или место во кое се случуваат важни воени настани.

Item Type: Article
Subjects: Social Sciences > Other social sciences
Divisions: Military Academy
Depositing User: Muhamet Racaj
Date Deposited: 24 Aug 2017 07:21
Last Modified: 24 Aug 2017 10:34
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/18122

Actions (login required)

View Item View Item