Јазикот, културата и фолклорот на македонските иселеници во Р.Турција

Denkova, Jovanka and Leontik, Marija and Cvetanovski, Goce and Andonovska, Hristina (2017) Јазикот, културата и фолклорот на македонските иселеници во Р.Турција. [Project] (Submitted)

[img]
Preview
Text
Proekt-Jovanka Denkova.pdf - Submitted Version

Download (299Kb) | Preview
Official URL: https://goo.gl/65E2KG

Abstract

Предложениот проект има двојна цел: 1. што поскоро комплетирање на јазичниот и фолклорниот материјал надвор од границите на Република Македонија, и 2. Објавување монографија со анализа на јазичниот, фолклорниот и етнографскиот материјал, со голем број илустративни текстови.

Item Type: Project
Subjects: Humanities > Languages and literature
Divisions: Faculty of Philology
Depositing User: Jovanka Denkova
Date Deposited: 22 Jun 2017 11:53
Last Modified: 22 Jun 2017 11:53
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/18001

Actions (login required)

View Item View Item