Модна ревија на тема "Во светот на бајките"

Risteski, Sanja (2017) Модна ревија на тема "Во светот на бајките". [Project]

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
18921780_10211425309381823_7333123552756617248_n.pdf

Download (126Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
18893429_1568010333244406_8053595089863367035_n.pdf

Download (87Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
18952966_10211439624139683_5118004866603812763_n.pdf

Download (55Kb) | Preview
Official URL: http://life.ugd.edu.mk/index.php/umetnost-life/ite...

Abstract

Модна ревија инспирирана од животот и љубовта во која ќе се пронајдат многумина. Инспирацијата потекнува од светски познатите бајќи, преточена во современа приказна (бајка). Приказна која не учи да веруваме во бајка и да веруваме во убавината на нашите соништа. Во светот на бајките е приказна која во себе крие скриена порака за тоа колку е важно во животот да се следат сопствените соништа и да се верува во сопствениот внатрешен глас. Приказна која инспирира, мотивира и не тера да веруваме во магија. Во модната ревија беа вклучени 23 имагинативни, разиграни и бајковити дизајни на облека.

Item Type: Project
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Technology
Depositing User: Sanja Spasova
Date Deposited: 21 Jun 2017 11:29
Last Modified: 29 Mar 2018 11:18
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17994

Actions (login required)

View Item View Item