Концерт во Штип „Уметничка пролет“ 2017

Potevska Popivoda, Emilija (2017) Концерт во Штип „Уметничка пролет“ 2017. [Performance] (Unpublished)

[img] Text
index.html

Download (178Kb)
Official URL: https://goo.gl/eF6KNK

Abstract

Солистички концерт на Емилија Потевска Попивода по повод 10-годишнината од постоењето на Универзитетот „Гоце Делчев“. Концертот, кој се одржа на 16 март, 2017 во Мултимедијалниот ценат во Штип, воедно ја најави и „Уметничката пролет“ која се одржува секоја година во Штип. Концертот со овации беше поздравен од многубројната публика, а универзитетското радио УГД ФМ во живо го пренесуваше концертот.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Emilija Potevska
Date Deposited: 12 Jun 2017 11:12
Last Modified: 12 Jun 2017 11:12
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17905

Actions (login required)

View Item View Item