Гостување на дуо Грациозо, д-р Невенка Дуковска и м-р Кристина Палија во ТВ Сител

Trajkova, Nevenka and Palija, Kristina (2017) Гостување на дуо Грациозо, д-р Невенка Дуковска и м-р Кристина Палија во ТВ Сител. [Video]

[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
18519830_10212595228173868_401082712160019135_n.pdf

Download (109Kb) | Preview
Official URL: https://www.youtube.com/watch?v=m8VG7jnsLB4&featur...

Abstract

д-р Невенка Дуковска и м-р Кристина Палија во утринската емисија „Ја сакам Македонија“ говореа за нивното гостување на фестивалот „Entrerritmos“ кој се одржа во Мароко. Во емисијата се стави акцент на промоцијата на современата македонска музика низ овие простори, филозофијата на фестивалот и билатералната соработка со оваа земја.

Item Type: Video
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Nevenka Dukovska
Date Deposited: 20 Jun 2017 13:38
Last Modified: 20 Jun 2017 13:38
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17882

Actions (login required)

View Item View Item