Организатор, селектор, промотор и учесник на настанот „Сеќавање на Стела Слејанска“ 2016 година

Stojanoski, Hristo (2016) Организатор, селектор, промотор и учесник на настанот „Сеќавање на Стела Слејанска“ 2016 година. [Performance]

[img]
Preview
Text
goran an.pdf

Download (1619Kb) | Preview
Official URL: http://makfax.com.mk/kultura/poetsko-muzichki-rets...

Abstract

Настан кој е посветен на еден од најистакнатите пијанисти и професори, воедно еден од основачите на УГД. Настан кој се одржува четврта година традиционално во чест на денот на раѓањето на Стела. Овие нстани ги подржува Министерство за култура на Р. Македонија, НАМПРЕС, Фондација Никола Кљусев и УГД - Штип. Во рамките на овој настан беше одржан поетско музички рецитал на кој настапија Вариса Хајдарпашиќ, Александар Манев и Христо Стојаноски

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Hristo Stojanoski
Date Deposited: 27 Feb 2017 09:22
Last Modified: 27 Feb 2017 09:22
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17546

Actions (login required)

View Item View Item