Кичево - Групна ликовна изложба од Интернационална Кичевска ликовна колонија

Efremov, Jordan (2016) Кичево - Групна ликовна изложба од Интернационална Кичевска ликовна колонија. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
merged_document.pdf

Download (4Mb) | Preview
[img] Text
izlozhba-na-dela-od-kichevskata-likovna-kolonija

Download (48Kb)
Official URL: http://www.iklk.com.mk

Abstract

Во Куќата на уметноста во Кичево денеска ќе биде отворена изложба на делата создадени на 23. Интернационална кичевска ликовна колонија. На изложбата ќе бидат претставени 64 дела изработени во различни техники и пет скулптури од метал и дрво. Изложбата се отвара по повот 11 Септември - Денот на ослободувањето на Кичево.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Jordan Efremov
Date Deposited: 13 Feb 2017 11:49
Last Modified: 13 Feb 2017 11:49
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17342

Actions (login required)

View Item View Item