Концерт во рамките на Фестивалот МОДОАРС 2016 - „Сонатна Вечер“

Potevska Popivoda, Emilija and Pavlovski, Branko (2016) Концерт во рамките на Фестивалот МОДОАРС 2016 - „Сонатна Вечер“. [Performance] (Unpublished)

[img]
Preview
Text
plakat 2.pdf

Download (346Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
programa.pdf

Download (406Kb) | Preview
Official URL: https://www.youtube.com/watch?v=OCaV_uTlSXI

Abstract

На 26.12.2016 во концертната сала на Музичката Академија при УГД - Штип, кларинетистот Бранко Павловски и пијанистката Ема Потевска Попивода одржаа концерт за кларинет и пијано, насловен како „Сонатна вечер“. Гостин на концертот беше пијанистката Лејла Јакубович од Босна/Турција. На програмата се изведоа сонати за пијано и кларинет од Скарлати, Данци, Гуви, Пуланк.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Emilija Potevska
Date Deposited: 13 Feb 2017 11:32
Last Modified: 13 Feb 2017 11:32
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17340

Actions (login required)

View Item View Item