Ликовна колонија „Отиња 2016“

Efremov, Jordan (2016) Ликовна колонија „Отиња 2016“. [Show/Exhibition]

[img]
Preview
Text
ликовна-колонија-за-Јошко.pdf

Download (102Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
vlcsnap-2016-05-20-16h01m37s141-660x330.pdf

Download (553Kb) | Preview
[img]
Preview
Text (ImageMagick conversion from image to application/pdf)
17238708_1385046388213249_1499717381_n.pdf

Download (571Kb) | Preview
Official URL: http://kanalplus.mk/%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%B5...

Abstract

По повод патрониот празник на Универзитетот за доживотно учење кој го носи името на народниот херој „Ванчо Прке“ организираше ликовна колонија „Отиња 2016“. Ликовните колонии се одлична можност за уметниците да го изразат својот талент со мотиви кои ги црпат дирекно од природата.

Item Type: Show/Exhibition
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Art Academy
Depositing User: Jordan Efremov
Date Deposited: 27 Mar 2017 11:30
Last Modified: 27 Mar 2017 11:30
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17310

Actions (login required)

View Item View Item