Да се биде учител!

Jovanova-Mitkovska, Snezana (2016) Да се биде учител! In: Научно-стручна трибина на тема „Предизвиците и перспективите на учителската професија“, 07 Oct 2016, Stip, Macedonia. (In Press)

[img]
Preview
Text
КОНЕЧНА АГЕНДА ТРИБИНА 2016-1-1.pdf

Download (292Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
КОНЕЧНА ЛИСТА НАУЧЕСНИЦИ ЗА ТРИБИНА 2016.pdf

Download (251Kb) | Preview
[img]
Preview
Text
Да се биде учител!.pdf

Download (298Kb) | Preview

Abstract

Да се биде учител, наставник, воспитувач, професор е најблагородната, најубавата но и воедно многу одговорна професија која подразбира посветување и одрекување. Посветување не само кон младата личност, но и кон секој оној кому се потребни знаења, вештини, секому кај кој постои желба, мотивација, интерес да влезе во светот на новите сознанија. Одрекување од своето време, времето за себе и најблиските за да се посвети на иднината, на децата и учениците.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subjects: Social Sciences > Educational sciences
Divisions: Faculty of Educational Science
Depositing User: Snezana Jovanova
Date Deposited: 09 Feb 2017 13:09
Last Modified: 09 Feb 2017 13:09
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17214

Actions (login required)

View Item View Item