Настап на дуо „Grazioso“, д-р Невенка Дуковска и м-р Кристина Палија на свечената академија по повод 40 години музејска дејност - Кавадарци

Trajkova, Nevenka and Palija, Kristina (2016) Настап на дуо „Grazioso“, д-р Невенка Дуковска и м-р Кристина Палија на свечената академија по повод 40 години музејска дејност - Кавадарци. [Performance]

[img]
Preview
Text
Binder1s.pdf

Download (2260Kb) | Preview
[img] Video
n1.avi

Download (50Mb)
[img] Video
n2.avi

Download (57Mb)
Official URL: http://sitel.com.mk/kavadarci-odbelezha-40-godini-...

Abstract

Во чест на 40 години музејска дејност во Кавадарци, на 22.11.2016 беше промовирана фотомонографија од авторите Петре Камчевски и Томе Крстевски. Во музичкиот дел од свечената академија по повод 40 години музејска дејност, настапија дуо „Грациозо“ , д-р Невенка Дуковска и м-р Кристина Палија. Организатор на свеченоста и издавач е Музеј галеријата на Кавадарци, со финансиска поддршка од Министерството за култура и општината Кавадарци.

Item Type: Performance
Subjects: Humanities > Art (arts, history of arts, performing arts, music)
Divisions: Faculty of Music Art
Depositing User: Nevenka Dukovska
Date Deposited: 31 Jan 2017 12:29
Last Modified: 31 Jan 2017 12:29
URI: http://eprints.ugd.edu.mk/id/eprint/17100

Actions (login required)

View Item View Item